czerwiec 06, 2023

Wydarzenia

Znaleziono ciało zaginionej 78-letniej mieszkanki Krzeszowa, której poszukiwania trwały od środy. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli oprócz policjantów, strażacy, ratownicy GOPR oraz członkowie Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z Kęt i Nowego Sącza.
2 maja 2023 około godziny 14:10 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Palcza piorun uderzył w człowieka, co doprowadziło do zatrzymania krążenia.
W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z mieszkań przy ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej doszło do zabójstwa. Zginął 44 latek.
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Suskiego radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II.
Urząd Gminy Jordanów poinformował o śmierci Władysławy Wójtowicz.
Łącznie jest ich 15 – 1 ciężki, 5 lekkich i 9 średnich. Tyle nowych – tak potrzebnych – wozów strażackich zasili jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w powiatach: chrzanowskim, oświęcimskim, myślenickim wadowickim i suskim. Promesy na zakup pojazdów przekazał dziś II…
Na podstawie przekazanej w dniu 22 marca 2023 r. informacji przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wadowicach o rażących zaniedbaniach w zakresie utrzymywania zwierząt gospodarskich i konieczności podjęcia natychmiastowej interwencji, Burmistrz Miasta zgodnie z art. 7 ustawy o ochronie zwierząt wydał…
W dniu 13 marca 2023 r. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zawarł umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację projektu pn. ,,Rewitalizacja Domku Ogrodnika wraz z utworzeniem mobilnej strefy rekreacyjnej z tradycyjnymi grami planszowymi – szachy”.
Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźnik dochodów podatkowych dla gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca na 2023 rok. Jak prezentują się samorządy z naszego powiatu?