czerwiec 06, 2023
Redakcja

Redakcja

Znaleziono ciało  zaginionej 78-letniej mieszkanki Krzeszowa, której poszukiwania trwały od środy.  W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli oprócz policjantów, strażacy, ratownicy GOPR oraz członkowie Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z Kęt i Nowego Sącza. 

2 maja 2023 około godziny 14:10 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Palcza piorun uderzył w człowieka, co doprowadziło do zatrzymania krążenia.

W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z mieszkań przy ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej doszło do zabójstwa. Zginął 44 latek. 

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Suskiego radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II.

Urząd Gminy Jordanów poinformował o śmierci Władysławy Wójtowicz.

Klimat jaki towarzyszy wydarzeniom organizowanym w Sali Rycerskiej suskiego zamku powoduje, że właśnie w niej rokrocznie odbywają się Koncerty Muzyki Kameralnej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. W środowe (29 marca) popołudnie miała miejsce jego ósma edycja, a licznie zebrana publiczność z zachwytem wysłuchała występów młodych artystów.

Łącznie jest ich 15 – 1 ciężki, 5 lekkich i 9 średnich. Tyle nowych – tak potrzebnych – wozów strażackich zasili jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w powiatach: chrzanowskim, oświęcimskim, myślenickim wadowickim i suskim. Promesy na zakup pojazdów przekazał dziś II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. Uroczystość odbyła się w Spytkowicach. W wydarzeniu wzięli również udział posłowie: Rafał Bochenek, Filip Kaczyński, Marek Polak, Krzysztof Kozik oraz Władysław Kurowski.

Na podstawie przekazanej w dniu 22 marca 2023 r.  informacji przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wadowicach o rażących zaniedbaniach w zakresie utrzymywania zwierząt gospodarskich i konieczności podjęcia natychmiastowej interwencji,  Burmistrz Miasta zgodnie z art. 7 ustawy o ochronie zwierząt wydał dwie decyzje o czasowym odebraniu bydła oraz świń opiekunowi stada. 

W dniu 13 marca 2023 r. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zawarł umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację projektu pn. ,,Rewitalizacja Domku Ogrodnika wraz z utworzeniem mobilnej strefy rekreacyjnej z tradycyjnymi grami planszowymi – szachy”.

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźnik dochodów podatkowych dla gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca na 2023 rok. Jak prezentują się samorządy z naszego powiatu?